К.К.Куманово-К.К.Карпош-Соколи (Куп 2015)

Во сабота во 19:00ч сите Кумани да се мобилизираат и да дадеме масовна подршка на нашиот клуб за да дојде до подеда од 8 разлика што ќе не однесе дирекно во купот.Значи нема оправдување,нема изговор СИТЕ ВО САЛА.Картите ќе се продаваат пред западниот влез,а сите Кумани да понесат шалови и да бидат облечени во црно.ЗА НАШ КЛУБ,ЗА НАШ ГРАД!!!

 
К.К.Куманово-К.К.Теодо-Тиват(БИБЛ лига)

Утре во 19:00ч на домашен терен во рамките на БИБЛ лига ираме против екипата на К.К.Теодо од Тиват.Кумани како и секогаш ке бидат присутни.Да ја наполниме трибината и да грми цела сала.Сите Кумани да бидат облечени во црно и да понесат шалови.Картите ќе се продаваат стандардно пед западниот влез.ЗА НАШ КЛУБ,ЗА НАШ ГРАД!!!

 
К.К.Карпош Соколи-К.К.Куманово (Куп 2015)

И покрај стандардната забраната за гостување против екипата на К.К.Карпош Соколи што се играше во рамки од Купот на Република Македонија,Кумани неорганизирано(со коли) се упатија да го проследат овој натпревар.Кога пристигнавме пред салата (околу 60 луѓе) по никоја цена не можевме да влеземе да го гледаме нашиот миленик.Целата сала беше со полиција и обезбедување и покрај сите напори,никако не можеше да се влезе.Сепак неколку Кумани во второто полувреме (со тешки маки) влегоа,а останатите останаа пред салата.Се прашуваме за кого воопшто се игра кошарка во Македонија.кога не може да се купи карта и нормално да се гледа натпревар?

 
К.К.Куманово-К.К.Струмица

Во сабота го играме последниот натпревар од оваа полусезона со екипата на К.К.Струмица.Кумани да дојдат во масовна бројка,за да ја завршиме полусезоната со победа.Утакмицата почнува во 19:00ч .Сите Кумани да бидат облечени во црно и да понесат шалови.Картите ќе се продаваат пред западниот влез.ЗА НАШ КЛУБ,ЗА НАШ ГРАД!!!

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>